fluency@fluency.sk 0948 117 111
👆 späť na ÚVOD ✓ objednať kurz: 0948 117 111

Ako začať jazykový kurz?

Kompletný postup od prvotného záujmu o kurz až po znalosť komunikácie v cudzom jazyku.
Poď si vopred prečítať podrobné a presné informácie o tom, ako fungujú naše kurzy. Tento blog ťa krok po kroku prevedie celým procesom.. :)

Motivácia a analýza cieľa jazykovej výuky

Pokiaľ sa rozhodneš začať jazykový kurz, tak technicky vzaté, postačí ti zavolať na 0948 117 111 prípadne napísať email na fluency@fluency.sk a kurz si objednať. Môžeš však urobiť niečo navyše a zároveň veľmi dôležité, ešte pred začiatkom tvojho jazykového kurzu.
Úplne prvou vecou je položiť si otázku: prečo sa idem učiť cudzí jazyk a čo je mojim cieľom? Áno, znie to na prvý pohľad triviálne, avšak platí, že čím presnejšie si dokážeš na túto otázku odpovedať, tým vyššiu a uchopiteľnejšiu motiváciu budeš mať. Zároveň platí, že vyššia motivácia ti môže priniesť lepšie výsledky.
Definícia tvojho cieľa v jazykovej výuke ti tiež pomôže nájsť odpoveď na túto otázku vopred. My sa túto otázku samozrejme zvykneme pýtať už na prvej hodine, prípadne na ukážkovej hodine zdarma. Tvojmu lektorovi táto informácia výrazne pomôže pri nastavení jazykového kurzu.

Ukážková hodina zdarma

Každému novému zákazníkovi dávame možnosť ukážkovej hodiny zdarma a to úplne nezáväzne, bez skrytých podmienok. Chceme, aby si každý záujemca mohol vyskúšať náš štýl výuky a komunikácie naživo a až následne sa rozhodnúť, či mu kurz u nás naozaj bude vyhovovať.
Ak sa rozhodneš túto možnosť využiť, ukážkovú hodinu si môžeš dohodnúť už počas úvodného telefonátu. Budeme sa snažiť vyjsť ti v ústrety, tak aby si si našu výuku mohol naplno skúsiť.
Ukážková hodina trvá podľa potreby od 30 do 45 minút. Ak sa rozhodneš pre kurz, všetky štandardné lekcie počas kurzu trvajú 50 minút. Využi ukážkovú hodinu zdarma a pýtaj sa na všetko, čo ťa zaujíma, naši lektori ti radi zodpovedajú tvoje otázky.
Počas ukážkovej hodiny okrem zodpovedania tvojich otázok a ukážky obsahu jazykového kurzu, urobíme aj krátku analýzu tvojho aktuálneho jazykového levelu. Aj vďaka tomu, ti budeme vedieť presnejšie vytvoriť obsah výuky na základe tvojich znalostí a potrieb. V tomto okamihu si na rade ty, polož si otázku, či kurzy fluency sú pre teba, či ťa naša ukážková hodina zaujala a či nám chceš zveriť dôveru v tvojej výuke.

Začiatok jazykového kurzu

Ak sa rozhodneš s nami začať jazykový kurz (rozhodnúť sa môžeš pokojne už počas ukážkovej hodiny) lektor si s tebou dohodne presný a fixný termín kurzu. Jazykové hodiny prebiehajú u nás vždy v identickom čase a to z pravidla 1 alebo 2 krát týždenne, čiže 4 až 8 respektíve 5 až 10 krát mesačne, v závislosti od počtu týždňov v danom mesiaci.
Platba za kurz je vždy mesačná a to na konci každého kalendárneho mesiaca na základe vystavenej faktúry. Je vhodné platiť FA v dobe splatnosti, inak sa môže stať, že kurz ti pozastavíme, čo ťa môže zbytočne spomaliť pri výuke.
Čo sa týka ceny kurzu, tú ti radi zodpovieme telefonicky na 0948 117 111. Cena sa vždy odvíja od dotácie kurzu a cieľového jazyka výuky.

Obsah jazykového kurzu

Už počas prvých 3 mesiacov výuky vieme s tebou prejsť základy gramatiky a správnej výslovnosti, plus - v tomto období si dokážeš s nami osvojiť, respektíve zopakovať základnú slovnú zásobu.
Počas ďalších 3 mesiacov nasleduje intenzívna fáza tvorby prvých, základných viet s použitím naučenej gramatiky a slovnej zásoby. Samozrejme, toto obdobie sa môže zrýchliť ale aj predĺžiť na základe individuálnych schopností zákazníka.
Po cca prvom pol roku, ale maximálne prvých 9 mesiacoch sa snažíme so zákazníkom prejsť na súvetia a začíname s prvými konverzáciami. Vyberáme na začiatok tzv. "friendly topics", čo v preklade znamená: zákazníkom preferované témy. Niekto má rád šport, niekto kultúru a niekto cestovanie, atď. Vždy na toto berieme zreteľ a práve tieto "blízke" témy použijeme ako bezpečný most na prechod do konverzačného levelu.
Ďalšie obdobie, zhruba do prvého roku alebo dvoch rokov výuky sa nesie buď v znamení vylepšovania plynulosti jazykového prejavu v konverzáciách a postupnom prechode na stredne zložité a pokiaľ je to možné aj ultimátne zložité a komplexné konverzačné témy. Vždy sa však riadime pravidlom: menej býva viac a preto nikdy zákazníka nasilu netlačíme k "progresu". Veríme, že ten musí prísť "sám od seba", takým tým "nepozorovaným, nenápadným" štýlom. Celý proces by mal byť plynulý, uvolnený ale tiež systematický a efektívny. Sme predsa vo FLUENCY :)
Veľa našich zákazníkov sa aj po uplynutí tohto obdobia rozhodne s nami pokračovať vo výuke a to najmä z dôvodu, že si potrebujú udržať konverzačný level v jazyku aj naďalej najmä pre pracovné prípadne cestovné využitie. Označujeme to de fakto ako "jazykový servis", niečo podobné ako u výrobcov automobilov. V tomto prípade sa staráme a ďalej rozširujeme slovnú zásobu klientov a prípadne sa kontinuálne sústreďujeme na ich rétorické schopnosti, alebo alternatívne - vyberáme do výuky pokročilé kapitoly z proficientných úrovní C1 až C2.